Blog o katowickim dworcu
Kategorie: Wszystkie | Architektura Kato | Dworzec | Narzekańsko | Suchary
RSS
środa, 17 sierpnia 2011
Kielichy wiecznie żywe?

Podczas gdy w Katowicach wypełnia się najgorszy możliwy scenariusz*, to w alternatywnej rzeczywistości powstał projekt wskrzeszający kielichy:

jakiś typek zagospodarował centrum w sposób nie do pomyślenia - zajął się przestrzeniami między budynkami. ŁAŁ! to jest inny sposób niż burzenie i galerie handlowe?! niepoważny ten człek..

I jak? mądre to? -> http://bartek.swies.prv.pl/katowice/

A tymczasem sołtys szaleje przekształcając miasto w podmiejskie zaplecze autostrady i DTŚ...

*kielichy zburzone, handel i usługi w centrum podupadają, syf na peronach dalej, dziura w centrum miasta, układ komunikacyjny podporządkowany galerii handlowej na koszt miasta (!) - wyasfaltowany rynek dla Neinvera... itd.

piątek, 24 grudnia 2010
Europejskie Zadupie Mentalne 2010

I nie mam na mysli mieszkańców Katowic. Nie twierdze że brutalizm musi się wszystkim podobać. Nie wszyscy słuchają trash metalu.. (ale nikt nie wycina go z encyklopedii).

Architektura to coś więcej niż ładne, modne czy kolorowe - niesie czasem pewne idee czy jest świadectwem czasów.

Mam na myśli "elyty" czy "decydentów". To oni odpowiadają za ochrone dziedzictwa, przetłumaczenie społeczeństwu wartości pewnych czy pokazanie że to co wydaje się brzydkie może być ładne. Już nawet nie wspominam o odpowiedzialnym zarządzaniu..

Zjeść i wysrać

Wszyscy dali tutaj dupska: Prezydent, urząd miasta, konserwator, SARP, PKP, wielu dziennikarzy, lokalne autorytety (jeśli takie w ogóle są). WSTYD pisany wielkimi literami. Barbarzyński kurwa naród - zwyciężyła prowincjonalność i pazerność.

To zaprzeczenie miasta - pozamykać wszystkich w autach, kamienicach o obskurnych fasadach ale ze złotymi zasłonami, w 'galeriach handlowych' a reszte rozpierdolic bo po co komu plac czy ulica? Co Uszok chcesz pokazać w 2016? Galerie handlowe? Płachty reklam na Rynku? Nowe puzzle pod spodkiem? ŁAŁ! Może przynajmniej architekta miejskiego? Spoko, jeszcze 6 lat na powołanie takiego.

Zdjęcie autorstwa Kamili KotuszZdjęcie autorstwa Kamili Kotusz - 1 msce ex aequo w konkursie na fotę dworca.

Warszawa błyszczy na tle Kato. Od dawna nie jest już największą polską wioską. Gratuluje stolicy odnowienia komunistycznego kloca. Brzydko?

odnawiana Warszawa Centralna

A na koniec dworzec z Lizbony (Calatrava) - 1998 rok, nawet ma kładkę. Kojarzy się z czymś? Czy katowickie kielichy po profesjonalnej renowacji, nowoczesnej adaptacji wnętrza i fajnym oświetleniu nie mogłyby robić takiego wrażenia?

Kielony z Lizbony

Beton z Lizbony

a pozatym: Wesołych Świąt!

03:08, big2kermit , Dworzec
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11

mejl

RSS